עקיפת רכב – איך וכיצד

כחלק מהקטגוריה שלנו "עצות לנהגים", במאמר הזה אנו נסביר אודות עקיפת רכבים.

על הכביש ישנם כל מיני סוגים של נהגים. נהגים אשר נוסעים על פי החוק, אך לפעמים המהירות היא איטית מדי וזה דיי מעצבן. נהגים שנוסעים לאט מדי כי הם מתעסקים בדברים שלא קשורים לנהיגה, ואז זה גורם לפקק וצפיפות בכביש.

במידה ואתה נוהג אחרי רכב איטי שמעכב אותך ואת התנועה, תנסה כמה שיותר מהר להגיב ולעקוף אותו. במידה וזה לא ניתן, אפשר לאבד את הסבלנות ודבר כזה מסיח את דעתינו מהנהיגה בגלל מטרה אחת שיש לנו בראש והיא עקיפת הרכב האיטי. לפעמים זה יכול להיות לנו ביוקר כי אנו מתעלמים מהחוקים ומסכנים את עצמנו. תעשו טובה לי ולמשפחות שלכם, במידה ויש קו לבן רציף, אל תעקפו בשום מצב. גם אם הנהג מלפנים נוהג במהירות של עשר קמ"ש. אל תסכנו את עצמכם לעולם ותמיד תקפידו על החוקים, יש סיכוי שהחוקים הללו נכתבו בדם.

בשום מצב שיש בעולם אל תצמד עם הרכב שלך אל הנהג שמלפנים, אל תנסה להלחיץ אותו שיסע מהר יותר או יעבור נתיב. אם אתם רוצים לעקוף אותו הוא בטח נהג גרוע, אז אל תרשו לעצמכם להסתכן בצורה כזאת. ייתכן והוא לחוץ מהדרכים בכביש, אל תוסיפו לו יותר לחץ כי הוא לפתע יכול לבצע בלימת חירום ואם אתם קרובים אליו זה מסוכן. שמרו מרחק סביר.

כאשר אתה מרגיש שזה הרגע לעקוף, לאחר שבטחת שהשטח באמת פנוי, ואין מכונית אשר מפריעה בצעו את העקיפה במהירות המירבית וחיזרו אל הנתיב. כעת, התרכזו אך ורק בנהיגה ואל תסתכלו ותביטו מי הנהג שעיכב אותכם, אל תבזבזו את הזמן שלכם. תמיד תהיו עם העיניים על הכביש, אני מתאר לעצמי שלא הייתם רוצים לרוץ ברחוב עם עיניים עצומות במשך דקה שלמה. אז כך גם בנהיגה, השניות האלו חשובות ובזמן שהעיניים שלכם לא על הכביש אתם עוברים כמה עשרות מטרים וזה יכול להיות מאוד מסוכן, תהיו זהירים.

פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *