תאונות דרכים והגורמים שלהם

תאונות דרכים הם דבר נפוץ שלצערי קורה יום יום בארץ ובעולם/הרשות לבריאות העולמית בדקה ומצאה שכ1.2 מיליון בני אדם מתים מתאונות דרכים בשנה ובארץ מתים כארבע מאות אנשים בשנה אחת בלבד מתאונות דרכים.

ארגונים רבים כמו אור ירוק מנסים לפעול נגד תאונות דרכים ומארגנים חנויות קח וסע בבתי הספר, פרסומות ושלטי חוצות שמזכירים לנו להתרכז אך ורק בנהיגה(דבר שנורא אירוני בתור שלט חוצות). ילדים וטלפון הם הדברים שסובבים אותנו ואנחנו סובבים אותם רוב היום ולכן כנראה הם גם שני הגורמים שבגללם קורים הכי הרבה תאונות בכל העולם.

קיימות שלושה גורמים לתאונות דרכים –

הגורם האנושי – כל מה שהבן אדם יעשה בין אם זה אינטראקציה עם הילדים דיבור בטלפון נהיגה בשכרות נהיגה עבריינית וכל דבר שקשור לבן אדם הנוהג בעצמו.

הגורם התשתיתי – לא פעם אנחנו נתקלים בשלט עקום או לא ברור, כביש בעייתי ועוד בעיות תשתיות רבות.

הגורם המכני – כל מה שקשור לאוטו והבעיות המכניות האפשריות כמו בעיות במנוע ובהגה.

קיימות גם שלוש סוגים של תאונות דרכים –
בין מכונית למכונית שנגרמת בדרך כלל הגורם האנושי אך יכולה להיגרם בגלל כל אחד מהגורמים, בין מכונית להולך רגל שנגרמת בדרך כלל בגלל הגורם האנושי ונדיר שתקרה בגלל המקרים האחרים, וכמובן בין מכונית לעצם נייח כלשהו שיכולה לקרות בגלל כל אחת ואחת מהגורמים.

הגורם הנפוץ ביותר הוא האנושי וקשה ביותר להתמודד ולעקוף אותו, אנשים לא תמיד יודעים מתי הם יהיו שיכורים או מתי יצא מצב שהילדים שלהם צורחים מאחורה, מה שאנחנו כן יודעים לעקוף זה בעצמנו ולדעת לא לגעת בטלפון בזמן הנהיגה משום שזה מסכן את עצמנו ואת הנוסעים שאתנו(ובמידה וחייבים משתמשים בדיבורית או במכשירים להעמדת הטלפון או לפרטנר שיושב לצדינו) הקנס על שימוש בטלפון בזמן הנהיגה ללא דיבורית הוא נע בין 1000 ל3000 שקל ומינוס ארבע נקודות אם תשאלו אותי אישית לדעתי זה לא משתלם עדיף להימנע מפיתויים ודברים שיכולים להעסיק אותנו בזמן הנהיגה במקום לשלם את הקנסות הגבוהים האלה ובכלל לסכן את החיים שלנו ושל הנוסעים איתנו ברכב.

פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *